Klasyczna Koszula dla Niego

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To część ubioru, która w modzie męskiej ma pierwszoplanowe znaczenie. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki ulegała licznym modyfikacjom, ponieważ początkowo była skrywaną warstwą spodnią. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej majętnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule tworzone były z naturalnych materiałów. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z upływem czasu stawiano jednak na skromność w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które zastąpiły efektowne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Funkcjonalności dodały jej sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. W tej kwestii nie ma granic. Wśród nich można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej dostrzegalny mikrowzór na tkaninie. Jesienią warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W asortymencie marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Swoich fanów znajdą także wzory geometryczne. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom wszyscy Panowie z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.